Skip to main content

Kategorie

25 kwietnia, 2023
# Tematy

System SNCR dla spalarni medycznej

25 kwietnia, 2023

W ramach tego projektu zespół Ecoexhaust zaprojektował i zainstalował system SNCR na nowo wybudowanej spalarni odpadów medycznych.

Głównym problemem do rozwiązania było odnalezienie okien temperaturowych oraz odpowiedniego mieszania się mocznika ze spalinami. System SNCR jest tańszy i prostszy od SCR, jednakże wymaga większych nakładów obliczeniowych przed wdrożeniem. Należy znaleźć wspomniane okno temperaturowe a także odpowiednie miejsce zawirowania spalin, aby mocznik miał szansę jednorodnie wymieszać się ze spalinami. Po dostarczeniu dokumentacji technicznej przez klienta, nasz zespół przystąpił do symulacji numerycznych określających rozkłada temperatur w poszczególnych miejscach. Uznano, że najlepszym położeniem dla wtrysku mocznika będzie koniec komory dopalania. Występuje tam również zawirowanie gazu które pomaga w jednorodnym rozkładzie mocznika.

Zainstalowaliśmy dwie dysze dozujące z udziałem powietrza. Uzyskana wielkość kropli wyniosła poniżej 60 µm D32. Uzyskana wielkość kropli pozwala zarazem na szybkie odparowanie jak i dotarcie do środka osi przepływu spalin.

Dostarczanie mocznika do dysz zostało zrealizowane przez pompy membranowe sterowane sygnałem obciążenia spalarni i temperaturą spalin.

    

Skontaktuj się

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania.